Archivy

Podzimní výprava vlčat

Ve dnech 18. a 19. 11. se konala podzimní vlčácká výprava. Sešli jsme se v pátek večer, připravili jsme si večeři a z másla, sádla a semínek si každý vyrobil krmítko pro ptáčky. Poté jsme si ještě upekli buchtu na zítřejší snídani. Po setmění nalezl Vašek vzkaz na dveřích a všichni se postupně museli vydat po světýlkách, na konci cesty se každý podepsal a mohl si vzít jeden zlatý valounek. Po celou dobu výpravy jsme měli za úkol posbírat dohromady co nejvíce zlata. V sobotu ráno jsme se vydali na cestu, tu nám určovaly fotografie různých míst z Luže. Cesta vedla z náměstí kolem staré ZUŠky, židovského hřbitova, paletínské kaple, přes paletín do léčebny k pavilonu M a Zdislaví zpět ke srubu. U každého místa jsme plnili úkol (luštili jsme šifry, zatloukali hřebíky, ošetřovali drobná zranění, orientovali jsme se na mapě, z přírodnin jsme na zem vytvořili ježka) za dobře splněný úkol jsme dostávali drobné kamínky zlata. U srubu jsme si udělali ohýnek, na kterém jsme si uvařili polévku, opekli buřty a v popelu upekli brambory. Po obědě dorazil Pů, který nám pomohl s věnečky na naší aranžovací soutěž. Na konec výpravy jsme na stromy kolem srubu navěsili naše krmítka a vydali jsme se domů.