Archivy

Akce světlušek, leden – březen 2012

Píďalky se začátkem roku 2012 pravidelně scházejí na schůzkách, které se konají v pátek od 16:00. Byly si také zaplavat ve skutečském bazénu a zúčastnily se Memoriálu Křivského ve Skutči dne 31.3. Součástí memoriálu byl zkušební závod vlčat a světlušek, ve kterém měřilo síly devět hlídek. Píďalky si ze Skutče odvezly druhé a třetí místo. Obě družinky se do cíle vrátily se stejným počtem bodů, jedna skupina byla o pár vteřin rychlejší a tak brala lepší umístění. Vyhrála Káňata ze Skutče. I přes nepřízeň počasí jsme si užily jak závody, tak procházku domů. Děkujeme za odvoz do Skutče Cylindrovi a Brtníkovi a samozřejmě pořadatelům memoriálu! 🙂 Těšíme se na okresní kolo závodu, které se bude konat 12. května! Mimo jiného se světlušky zúčastnily slavnostního předání cen na MÚ v Luži. Jednalo se o fotosoutěž v rámci akce „Dny evropského dědictví“. Umístily se na prvních místech a odnesly si krásné ceny, za které děkujeme.