Archivy

Jarní větrno-pampeliško-ovčí výprava světlušek

Dne 28.-29.4. 2012 se uskutečnila jarní výprava světlušek. A jaká byla? Prý se zapíše do dějin, říkají světlušky. 🙂
        V sobotu odpoledne jsme se vydali společně s Papem ulovit naši první kešku. Všude kolem plno mudlů, ale i tak byla odlovena a světlušky se  seznámily s geocachingem. V kelímkošce jsme se zchladili nanukem a pokračovaly v lovu, tentokrát jsme objevili pomocí navigace kešku v Janovičkách. Cestou zpátky jsme hráli topografické loto, skládali ovčí hlavolam, učili se s mapou a buzolou. Abychom si mohli připravit večeři, naučili jsme se řezat polínka, štípat dříví a rozdělávat oheň. Na rozžavených uhlících jsme si v alobalu opekli chleba se sýrem a šunkou. Ten byl 🙂 Už se stmívalo a tak si Píďalky připravovaly nocležiště. Byla teplá noc, proto jsme se rozhodly spát venku ve stanech. Vítr se zvedal, neutichal, světlušky ale nevzbudil. Vzbudilo je až Šídlo, které oka nezamhouřilo 🙂 Příroda byla silnější a tak jsme se po jedné hodině ranní odebraly z větrného bojiště do srubu. Ráno jsme pokračovaly v putování. Navštívily jsme rozhlednu Jahůdku, pletly věnečky z pampelišek, vázaly rozbitá kolena, vytahovaly klíšťata a nadále zápasily s větrem. K obědu jsme společnými silami ukuchtily buřtguláš. A protože se blíží skautské pálení čarodějnic, vyrobily jsme čarodky rovnou dvě. S velkými zážitky jsme se v neděli po třetí hodině rozutekly domů. Klárka se během jednoho dne proměnila v Pampelišku, Terka v Odranku. Výpravy se dále  zúčastnila Anežka, Míša, Verča, Crček, Natálka a Ponožka.

Zobrazit vše