Archivy

Okresní závody světlušek a vlčat, Čachnov 12.5.2012

V pátek 11.5. se světlušky sešly u srubu, aby vyrazily na okresní závody O putovní vlajku náčelní, které pro rok 2012 pořádal roverský oddíl Skrat ze Skutče. Rozhodly jsme se využít krásného pátečního počasí a vyrazit o den dřív. Autobusem přes Skuteč jsme se dopravily do Čachnova, kde jsme k překvapení kromě vedoucích byly úplně samy. Udělaly jsme si procházku po kouzelném okolí, učily se lasovat a také si zopakovaly něco k závodům.
Zpravodajské rosničky se bohužel pro tentokrát nepletly a proto nás ranní nepřející počasí příliš nepřekvapilo. Dorazil také Smíšek a tak jsme byly kompletní. Hustá mlha, déšť a chladno nás ale neodradilo a všichni závodníci z okresu Chrudim a Pardubice byli připraveni ke startu. Neprali se jen s počasím, ale také s Virem neštěstí, který napadl některé závodníky. Jen lektvar je mohl vyléčit. Ingredience však mohli získat až po splnění disciplín na trati. Děti měřily síly v poznávání přírodnin, luštění šifer, zdravovědě, skákání v pytli, překonávání lanové lávky, orientaci, zatloukání hřebíků, krizových situací atd. A jak to všechno dopadlo? Z vlčat byla nejlepší šestka Pelikánci, ze světlušek hlídka ze Slatiňan. Naše světlušky se umístily skvěle. Hlídka ve složení Anežka T., Cvrček, Vlnka, Ponožka, Natálka, Odranka se umístily na krásném 2. místě. Ale jak řekla v úvodu Jarka, každý, kdo soutěžil čestně, může být na svůj výkon hrdý bez ohledu na umístění. Skupina v obsazení Míša a Verča Š., Pampeliška, Fijavička, Klíček, Marek H., David T. musela kvůli vyššímu věku soutěžit mimo závod, přesto získali stejný počet bodů jako vítězové. Gratulujeme lužským světluškám a vlčatům za krásné výkony a vzornou reprezentaci naší obce. 🙂 Všichni si odnesli krásné ceny a ještě lepší zážitky. Chceme touto cestou poděkovat organizačnímu týmu za povedené závody, zmrzlým rozhodčím za trpělivost a objektivnost a Louce, Mikimu, paní Tererové, Štolhofové i Cylindrovi za odvoz. Těšíme se na krajské závody, které se uskuteční 2.6. v Dolní Dobrouči, tak nám držte palce! 🙂