Archivy

Lužské světlušky vyhrály kraj, postupují na republiku! :)

V sobotu 2.6. 2012 navštívily lužské světlušky Dolní Dobrouč. Ale tato návštěva nebyla zdaleka tak strohá a jednoduchá jako věta, kterou je uveden tento příběh… Konalo se zde totiž krajské kolo závodů světlušek a vlčat, které je výzvou pro nejmenší skauty pravidelně po dvou letech. A protože se nám podařilo uspět i v kole okresním, které pořádali skutečtí roveři, dostaly jsme šanci potvrdit naše kvality i v kole krajském. A jak se nám to podařilo? Disciplíny typu krizové situace, dopravní značky, pobyt v přírodě, schopnost orientace, fyzická zdatnost, první pomoc, kuchařská dovednost nebo manuální zručnost naše světlušky zvládly skvěle. Průvodcem závodu bylo strašidlo Stromouch, které Píďalkám ukázalo ten správný směr. Rádkyně Anežka Tefrová, Iva Michalíčková (Ponožka), Magdaléna Doležalová (Cvrček), Tereza Vyčítalová (Odranka), Magdálena Vodvárková (Vlnka) a Natálie Bulvová si doběhly pro první místo a kromě krásných cen si odvezly Putovní vlajku náčelní a samozřejmě postup do národního kola závodu světlušek a vlčat, které se bude konat na podzim v Litvínově. To není ale všechno! Další hlídka lužských světlušek ve složení: Michaela Švachová, Veronika Švachová, Klára Doležalová (Pampeliška), Andrea Sejkorová (Klíček) a Karolína Sejkorová (Klíště) kvůli vyššímu věku musela soutěžit mimo závod, přesto zůstala pouhý jeden bod za Píďalkami. Nejmenším světluškám radila a pomáhala skautka Hana Sejkorová (Fijavička). Lužské světlušky zkrátka dokázaly, že jsou nejlepší v celém Pardubickém kraji. 🙂 Všem patří obrovská gratulace!