Archivy

Lužské světlušky dosáhly skvělého úspěchu

Ve dnech 21.-23.9. 2012 se konaly celorepublikové závody světlušek a vlčat v Litvínově.  Celostátního kola závodu mají právo zúčastnit se jen ti nejlepší z krajských kol. Do severočeského Litvínova se tak sjelo 31 hlídek ze všech koutů republiky, které čítaly bezmála dvě stovky nejmenších skautů. Tématem letošního ročníku závodu byl příběh Města Ember, který vychází z knihy a je podložen i filmem. Mottem víkendu bylo „Příběh víc než závod!“, a to se pořadatelům rozhodně podařilo naplnit. Nejen naše Píďalky si domů odvezly neopakovatelné zážitky. A abychom nezapomněli, lužské světlušky se umístily na překrásném desátém místě. Kdo by nechtěl být desátý nejlepší v republice, viďte. 🙂 Celý víkend je pro nás obrovskou skautskou vzpomínkou spojenou s novými zkušenostmi, kamarády a také s novým prostředím, které nás velice mile překvapilo.