Archivy

Kuriózní střediskový výlet do Pelhřimova

Ráno byl sraz v 8:00 před nákupákem. Po příjezdu Brtníka s autobusem se vlčata nahrnula do zadních řad autobusu. Dlouho jim to však nevydrželo, protože je skauti a skautky hned přesunuli. Celou cestu jsme si užívali, takže byla i velmi krátká. Příjezd do Pelhřimova začal menší svačinkou. Velkou zábavou bylo hledání náměstí, nakonec jsme ho naštěstí našli. Zanedlouho jsme se dostali do muzea strašidel, které vůbec nebylo strašidelné. Byli jsme i v muzeu rekordů a kuriozit, kde bylo mnoho zajímavých a obdivuhodných věcí, nebo-li rekordů. Bohužel tam nebyl rekord skautek a to sázení nejvíce ovocných stromů za 8 hodin. U vstupu jsme se dozvěděli, že máme i zaplacenou vstupenku do muzea “Zlaté české ručičky”, kde třeba byly housle z kamene a ze sirek, vázy ze sirek atd. Za muzeem jsme se pokoušeli o rekord nejdelšího trakaře a o nejvíc lidí na houpačce. Po houpání a svačině jsme se odebrali do autobusu a jeli jsme směrem na rozhlednu Pípalka na Křemešníku a do jediného kostela v ČR, který měl trojitý oltář. Ještě před kostelem jsme vyhlásili nejlepší kuriozitu a to Havranův mini-kaštan. Mně se však nejvíce líbil klacek, který údajně vypíchl J. Žižkovi oko. Po zpáteční cestě plné mávání autům jedoucím za námi jsme dorazili těsně po 7. hodině do Luže, odkud se všichni rozešli domů.

Monika