Archivy

Podzimní výprava Píďalek a Uzlíků

Světlušky a mladší skautky podnikly z pátka 9.11. na sobotu 10.11. 2012 výpravu do Skutče, Luže a jejího okolí. V pátek jsme byly překvapeny krásou motýlích křídel v Městském muzeu ve Skutči. Ale příliš jsme se těšily na dovádění v bazénu, proto jsme dlouho neotálely a přešly k místnímu krytému koupališti. Pořádně jsme se vyblbly, poté nabraly trochu sil ve vířivce, osladily život horkou čokoládou a využily ochoty Káji Z. a Papa, kteří nás odvezli auty k nám do srubu. Dovádění ve vlnách nás poměrně zmohlo, navečeřely jsme se, zahrály plácanou a šly pomalu spát. V průběhu výpravy nás navštívilo několik skautských kamarádů, a tak se výpravy alespoň na krátkou dobu zúčastnilo 17 lidí. V sobotu jsme cestou na židovský hřbitov fotily do fotografické soutěže. Pořádně foukalo, proto horký čaj a výborný perník od Natálky potěšil naše břicha. Jen co jsme se zahřály, pustily jsme se do výroby fimo lžiček, které se světluškám, jak musíte uznat, náramně podařily. Na závěr jsme si vyzkoušely, jak se dostat do burákového lusku bez pomoci rukou, nohou a zubů 🙂 Strávily jsme tak pěkné chvíle mezi skauty a těšíme se na další.