Archivy

Roveři na Sněžce

Psal se den 28. prosinec 2012 a lužští roveři se opět vydali pokořit těch známých, někdy bolestivých, ale úžasně fotogenických 1602 m n.m. Již den před samotným výstupem se někteří roveři sešli v Pardubicích na 3D Hobitovi, aby zjistili, že budou muset jít znovu na další části trilogie :).  Krtek, Helča, Jasanka, Marko, Káťa, Erdík, Šídlo, Fanda, Ivet a Miki, doufajíc ve slunečný zážitek, vyrazili po sedmé hodině ranní z Rosic u Pardubic. Kratičkou návštěvou na své cestě poctili Dvůr Králové a Trutnov. To už se ale hrnuli z autobusu v Peci pod Sněžkou (v 9:35 místního času).  I letos zvolili tradiční cestu přes Růžohorky, zpáteční trasu si naplánovali přes Obří důl. Kdo již tuto cestu v zimních měsících absolvoval,  byl nadmíru spokojen s podmínami, které v nejprudším úseku procházky panovaly. Žádné problémy se sněhovou pokrývkou, ledem, nebo jinými nástrahami 🙂 První pohled na odhalené vrcholky skauty opět okouzlil. Ani fotograf, vlastně ani paměť (proto se na Sněžku vydávají rok co rok :)) nemůže zachytit tu přírodní nádheru. Po překonání první části putování nahoru se žízniví roveři odměnili v Děčínské boudě, kde narazili na druhou lužskou expedici čítající 5 členů. Po občerstvení pokračovali ve své cestě, kterou si zpříjemnili míčovou hrou, jež zabránila trudomyslnosti. Letošní cesta nebyla příliš náročná, proto si mohli dovolit častější termoskové a toastové zastávky a kochat se ojíněným okolím. Poštovnu navštívili ve 14:30. Zpáteční cestu seběhli, sjeli na pekáči nebo na kluskách. V pět hodin se rozjeli do Hradce Králové, posléze do Pardubic a Luže. Snad ani není možné, že jim hory každoročně připravují takové zážitky. Proto se na zimní Sněžku jistě vydají i příští rok.