Archivy

Výprava Píďalek a Uzlíků za perníkem

V pátek 1. března jsme se vydaly za perníkem, kam jinam než do Pardubic :). Po příjezdu jsme se vydaly do nového a k našemu překvapení velice moderního a rozlehlého skautského centra Vinice. Přivítal nás Figy a protože už byl večer, chystaly jsme se na příští den. Udělalaly jsme potřebný nákup a upekly perník k snídani. V sobotu nás čekalo překvapení a to návštěva Ekocenta Paleta. Prostřednictvím několika her, jsme pochopily, co znamená “táhnout za jeden provaz” nebo “jeden za všechny, všichni za jednoho”. Také jsme se dozvěděly, jaké se u nás pěstuje obilí, jak se zpracovává a jak se peče chleba. Samy jsme si to vyzkoušely a musíme uznat, že z pece chutnaly chlebové placky opravdu výtečně. Následoval výlet na Kunětickou horu a Perníkovou chaloupku, kde jsme se zásobily nejen zdobenými perníčky. Už se setmělo a my se blížily zpět k našemu víkendovému domovu. Nesmím zapomenout, že jsme v průběhu výpravy také kouzlily, ale provedené triky zůstanou alespoň prozatím tajemstvím. K večeři jsme si připravily těstovinový salát a po zahrání několika her jsme po náročném dni spokojeně usnuly. Nedělní ráno bylo ve znamení úklidu a následném odjezdu domů. Těšíme se na další výpravu. 🙂