Archivy

Skautská adopce zvířat

Nápad adoptovat zvíře v záchranné stanici na Pasíčkách se zrodil s příchodem nové skautské vedoucí Veroniky Sochorové. Každá členka družiny Jitřenek začala pravidelně každou schůzku spořit pětikorunu. V průběhu devíti let se zapojilo 22 skautek, Veronika se provdala a jako paní Šlégrová se dvěma dcerkami a celým skautským střediskem Tangram Luže se vydala v sobotu 23. 3. 2013 na Pasíčka. Skautky si k adopci vybraly veverku obecnou, sovu pálenou a psíka mývalovitého. V záchranné stanici předaly částku 6 500 Kč a domů si odvezly tři adopční listiny. Jsou tak příkladem, že i po malých částkách je možné našetřit velké množství peněz, které může být použito na dobrou věc. V pokřiku, kterým se skauti na Pasíčkách rozloučili, tak zní výzva pro všechny ostatní.

„ Přijeli jsme na Pasíčka, chceme adoptovat psíčka

k němu veverku a sovu, rádi přijedeme znovu.

Jsme skautíci z Luže, každý z nás pomůže

tam, kde je potřeba, jako tady třeba.

Když nás bude více, záchranná stanice

uživí dost zvířátek, co se vrátí nazpátek

do přírody do lesa, kde jim bude hejsasa!“