Archiv

Skautská adopce zvířat

Nápad adoptovat zvíře v záchranné stanici na Pasíčkách se zrodil s příchodem nové skautské vedoucí Veroniky Sochorové. Každá členka družiny Jitřenek začala pravidelně každou schůzku spořit pětikorunu. V průběhu devíti let se zapojilo 22 skautek, Veronika se provdala a jako paní Šlégrová se dvěma dcerkami a celým skautským střediskem Tangram Luže se vydala v sobotu 23. 3. 2013 na Pasíčka. Skautky si k adopci vybraly veverku obecnou, sovu pálenou a psíka mývalovitého. V záchranné stanici předaly částku 6 500 Kč a domů si odvezly tři adopční listiny. Jsou tak příkladem, že i po malých částkách je možné našetřit velké množství peněz, které může být použito na dobrou věc. V pokřiku, kterým se skauti na Pasíčkách rozloučili, tak zní výzva pro všechny ostatní.

„ Přijeli jsme na Pasíčka, chceme adoptovat psíčka

k němu veverku a sovu, rádi přijedeme znovu.

Jsme skautíci z Luže, každý z nás pomůže

tam, kde je potřeba, jako tady třeba.

Když nás bude více, záchranná stanice

uživí dost zvířátek, co se vrátí nazpátek

do přírody do lesa, kde jim bude hejsasa!“

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>