Archivy

Podzimní výprava světlušek

Dětem začaly podzimní prázdniny a lužské světlušky je odstartovaly v pátek 25. října první výpravou toho školního roku. Přidaly se k nim také noví skautští vedoucí – Šíra a Geiša. Během pátečního odpoledne jsme se zapotily při běhacích hrách, při kterých jsme zjistily, že je důležité soutěžit poctivě. Brzy nás tma zahnala do srubu, kde jsme se seznámily s Fimo hmotou a vyrobily si originální ozdoby na čajové lžičky. A zatímco se nám lžičky „pekly“ v troubě, otestovaly jsme naši odvahu. Pouze kouzelné světlo ukryté v truhle prozradilo Píďalkám, co mají dělat. Všechny děti úkol splnily a tak potvrdily, že světlušky jsou opravdu odvážné. Byly jsme překvapené, když nás večer ve srubu navštívili skauti z Kralup nad Vltavou. Před spaním jsme si povídaly o zákonech světlušek, o tom, co skauting přináší, přečetly si příběhy k zamyšlení a rychle usnuly. Ráno nás tahalo slunce z postelí a tak jsme hned po snídani vyrazily ven. V lese jsme nechaly obživnout lesní skřítky a vyřádily se na dětském hřišti ve Zdislavi. A protože nám venku pořádně vyhládlo, těšily jsme se, co nám maminky přichystaly k obědu. Rozloučily jsme se s našimi novými skautskými kamarády a domluvily se, že příště vyrazíme někam dál.

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>