Malý cestovatel 2016 – letní dobrodružství nejmenších lužských skautů

Sedm statečných malých skautíků z Luže a okolí vyrazilo v půlce srpna na třídenní výpravu (zvanou též „piditábor“) do Ústí nad Orlicí. Kromě tohoto pěkného města procestovali taky Rusko, Čínu, Afriku, Karibik a další světové země. Piditáborová hra měla totiž název „Malý cestovatel“ a každé z dětí si připravilo předmět nebo oblek typický pro jednu zemi, kterou jsme společně poznávali a objevovali. A dost se u toho nasmáli. Zkusili jste třeba jíst kuře s rýží čínskými hůlkami? Nebo hledat pravý pirátský poklad? Nebo tancovat v rytmu afrických bubnů? Benjamínci se do každého připraveného programu pustili s energií, chutí a radostí sobě vlastní. A tak zvládli i náročnější úkoly – azbukové šifrování, hledání a správné přiřazování vlajek, kreslení zeměkoule, stavění velké čínské zdi, na trpělivost složité rukodělky i večerní usínání úplně bez stýskání (k tomu jim pomohla pohádka, hodná babička a svítící globus). Ty největší zážitky si děti kreslily do cestovatelského deníku, který si spolu s velkou medailí a pamětním listem odvezly na památku domů. Všichni benjamínci zvládli také namalovat mapu cesty, kterou šli do klubovny, a vyrobit záznam do družinové kroniky. Ale hlavně dokázali, že společně tvoří bezvadnou partu, že se umějí chovat jako správní kamarádi, pomáhat jeden druhému, rozdělit se, poslouchat dospělé vedoucí a být při tom pořád veselí, bezprostřední, upřímní a hraví. A s takovými cestovateli je radost objevovat celý svět!

Benjamínci – nejmladší výchovná kategorie skautů (4-7 let) působí v lužském středisku dva roky. Patří k nim holky a kluci předškolního věku a prvňáčci, kteří si rádi hrají, chodí do přírody a chtějí mít partu prima kamarádů. Rádi přivítáme nové členy, děti i dospělé vedoucí, scházíme se každé pondělí v 16.30 hodin u skautského srubu v Luži.

foto-piditabor-copy-2

foto-piditabor-copy

foto-piditabor