Archivy

Sportovní hry vlčat a světlušek 2018

Ve dnech  27.-30.9.2018 se uskutečnily Sportovní hry. Naše světlušky se vydaly na cestu již ve čtvrtek 27.9. ve 14:40. Sešly jsme se na náměstí v Luži ve složení 5 světlušek (Fredy,Madlenka,Meloun,Tunfu Točka a Wifi) a 2 vedoucích.  Nejprve jsme jely autobusem do Chrasti a z Chrasti jsme jely vlakem přímo do Pardubic. Z vlakového nádraží jsme se vydaly pěšky na základní školu Noe. Cesta z nádraží do cíle byla dlouhá zhruba 2 km. Cestu tam zvládly všechny světlušky na výbornou a to každá měla na zádech velkou krosnu. Když jsme dorazily na místo, tak nás přivítal Balů a Hrášek. Po vyřízení pár důležitých věcí nám Hrášek ukázal místo, kde budeme trávit tři noci. Spaly jsme v tělocvičně ve které byla stěna na lezení. Stěnu samozřejmě světlušky hned po vybalení věcí vyzkoušely. Společně s námi byly v tělocvičně ještě další tři výpravy se soutěžícími. Poté bylo ve 21:30 zahájení Sportovních her. Sportovní hry zahájili pořadatelé stínovým divadlem, které se povedlo, ale holky moc nebavilo.

 V pátek jsme vstávaly už v 7 hodin, protože jsme musely na snídani a v 8 se již odcházelo na sportoviště. Ale ještě před snídaní náší partu doplnily Eliška a Verča Pešinovy. Naše holky se účastnily v pátek dopoledne atletiky ve složení Tunfu Točka, Eliška, Madla, Wifi a dohled nad nimi jsem měla já Fijavička. Starší holky tzn. Verča, Fredy a Meloun se účastnily dopoledne koloběžek a jako dozor s nimi šel Klíček. Odpoledne se holky účastnily turnaje v ringu. V pátek večer proběhlo první vyhlášení výsledků. Vyhlášení pro Nás dopadlo velice dobře holky v individuálních sportech vyhrály pěkná umístění a velkým úspěchem pro Nás bylo první místo v ringu. Tento večer proběhly také barevné sporty ve kterých se Fredy, Tunfu Točka, Madlenka a Verča účastnily rogainingu (je to jedna z podob orientačního běhu). Eliška, Meloun a Wifi v barevných sportech bojovaly ve Štítové bitvě.

 V sobotu jsme vstávaly časově stejně jako v pátek. Eliška s  Wifi se účastnily koloběžek, Monča se vydala na horolezení, Fredy s Verčou bojovaly v atletice a Tunfu Točka s Madlenkou se účastnily bojů v plaveckém bazénu. Odpoledne měly světlušky volno, tak jsme se rozhodly, že se půjdeme podívat na florbal a podpoříme vlčata z oddílu Sever 24. Nakonec Naše holky hrály i florbalový turnaj pod vedením Klíčka. Ze začátku holky hrát nechtěly, ale nakonec porazily všechny holčičí týmy. Večer zase proběhlo vyhlášení výsledků, které bylo pro naší výpravu opět úspěšné. Nejenže holky měly pěkné umístění v individuálních sportech, ale třešničkou na dortu bylo první místo ve florbalu. Večer proběhl koncert který jsme si užily a  kolem 22 hodiny proběhla noční hra ve které si každá družina našla plyšáka Lojzíka (maskota her). Po hře jsme se opět vydaly na základní školu Noe, unavení , ale natěšený na zítřejší cestu domů.

V neděli jsme vstaly, došly si na snídani, sbalily si věci a vydaly jsme se zpět na cestu domů. Cesta domů proběhla v pořádku a holky říkaly, že se jim ze všeho nejvíce líbil florbal.

A nakonec máme ještě jedno překvapení Madlenka dostala přezdívku Odvaha.

Fijavička & Klíček