BENJAMÍNCI na SKAUTSKÉM TÁBOŘE

První dva prázdninové týdny každoročně pořádají lužští skauti letní střediskový tábor na louce u Račího potoka mezi Zderazí a Polankou. Na čtyři dny se za nimi vydaly tábořit i nejmladší předškolní děti s rodiči.

Letos se minitábora zúčastnilo 15 benjamínků a 9 rodičů. Prožili společně hry v táboře, výpravy po jeho krásném okolí, vyšplhali na skálu, ti odvážnější zdolali přechod po lanu v korunách stromů, vyrobili si dřevěná autíčka nebo letadla, zazpívali u táborového ohně. Vychutnali si táborovou atmosféru od budíčku po večerku se vším, co skautování v přírodě nabízí. V neděli navečer se děti s táborem rozloučily pokřikem: „ Od zvířátek učíme se, jak se žije nejen v lese. I v zoo jsou zvířátka šikovná, každý benjamínek se jim vyrovná.“ Domů si odvážely nejen nový batůžek a diplom, ale i mnoho pěkných zážitků. (Louka)