Skautský tábor 2019

Letošní ročník skautského tábora začínal v neděli 30.6. a skončil v neděli 14.7. Zúčastnilo se ho 35 dětí. Tábor se konal již tradičně na střediskové louce u Račího potoka. Děti se vžili do kůže afrických zvířátek, která po útěku do divočiny ztroskotala na ostrově Madagaskar. Symbolický rámec tábora totiž napodoboval stejnojmenný film.

Dětem bylo nabídnuto spoustu her od strategických přes rukodělné po umělecké. Během tábora bylo dětem nabídnuto několik workshopů, při kterých si mohli vyzkoušet například pečení na ohni v přírodě, pletení paracordových náramků, slaňování, hudební improvizaci, malbu přírody, sportovní hry a japonské sporty. Pro dívky tu byla i možnost tančení. V půlce tábora si každé dítě mohlo vyzkoušet lezení na lanech. A také nasbírat daný počet borůvek aniž bych jich více snědl.

Několik skautů a skautek si také vyzkoušeli jaké to je překonat své vlastní hranice a splnili několik výzev, jako je noční bdění nebo tři orlí pera.

Tábor byl velice úspěšný a myslím, že se všichni těšíme na zahajovací táborák příštího roku, který proběhne 6.9. 2019 v 17:00 hodin u skautského srubu.

Vlnka