Archivy

Pálení čarodějnic

V pátek kolem čtvrté hodiny se ke skautskému srubu začali scházet skauti všech věkových kategorií. O půl páté začalo klání o nejlepší čarodějnické družstvo. Světlušky a vlčata postupně plnily různé úkoly. Všichni si zkusili proletět dráhu na koštěti, poznat léčivé a jedovaté byliny, ochutnali tajné přísady do lektvaru, zkusili si vystřelit z luku a sestřelit šípem dravou zvěř, pro odvážné byla přes řeku připravena lanová lávka. Po vyhlášení nejšikovnějšího čarodějného družstva jsme si všichni opekli buřty. Poté nastal čarodějný soud a dvě nejhříšnější čarodějnice byly upáleny. Večer pokračoval zpěvy a tanci u ohně. Po společné večerce jsme se plni zážitků vydali domů.

V pátek 29.4.2011 od 16 hodin u skautského srubu společně oslavíme příchod jara pálením čarodějnic. S sebou vezmi rodiče, sourozence, kamarády, buřty na opékání, sportovní oblečení, něco k pití a dobrou náladu.

Těšíme se na vás!  Skauti z Luže