Archivy

Středisková výprava Po stopách Keltů 30.9. 2007

V sobotu 30.9. 2007 se plný autobus lužských skautů a jejich rodičů rozjel směr Nasavrky. Zde čekal na každý oddíl úkol, zjišťování informací o Nasavrkách. Při hledání odpovědí na otázky, zavítali vlčata a světlušky do muzea, kde právě probíhala výstava více než stovky hub. Po splnění tohoto úkolu se s námi seznámila americká badatelka Brebta, která nás provedla keltskou expozicí ve zdejším zámku. Všichni jsme si prohlédli keltské obydlí, tvorbu keramiky, zkusili jsme si umlít mouku mezi mlýnskými kameny a prohlédli jsme si keltské zbraně. Po shlédnutí zámku a nakoupení suvenýrů, jsme zašli do zdejší kaštanky, kde jsme se naobědvali. Dále jsme pokračovali podle mapy americké badatelky, kolem oppida, rozhledny Boiky, kde jsme luštili keltský dopis, který nám prozradil, že máme hledat u kamenného keltského kruhu a také jsme šli kolem kouzelného vodopádu, který plní přání. U kamenného kruhu začal každý oddíl cosi hledat, jak pravil vyluštěný dopis. A nehledali jsme marně, pro každý oddíl zde bylo schované keltské pexeso. S plnou hlavou zážitků jsme se vraceli do Luže, kde na nás čekal zbytek maminek a tatínků.

Liška