Skauti

Oddíl skautů v našem středisku funguje již od jeho založení. Nejdříve tento oddíl vedl bratr Ladislav Lemberk – Bylinkář, po něm převzal chlapecký oddíl František Bárta – Brtník, který vedení skatů předal svému synovi Janu Bártovi – Lišákovi a jelikož se nám Lišák oženil a odstěhoval skauti přešli pod vedením Jana Fikejse – Mikiho a Pavla Mence – Kouďáka. Později se vedení skautů začal s Kouďákem věnovat i JemneJ, který po odstěhování Kouďáka do Kladna vede skauty dál. Od dob vzniku tohoto střediska se v oddíle skautů vystřídalo mnoho a mnoho chlapců.

Nynější oddíl má 8 členů a schází se každý čtvrtek v 16:00 u skautského srubu.

Hrajeme spoustu her, vyrábíme, pracujeme a učíme se skautským dovednostem a znalostem. Se skauty pořádáme různé výpravy a tábory, ale také se podílíme na organizaci střediskových akcí a také se těchto akcí účastníme. Za skauty bych řekl, že je to veselá parta kluků, která se ráda baví a ráda podniká dobrodružné a napínavé akce jako noční výlety, bojové hry a pod.

V případě potřeby kontaktuje vedoucího skautů Jakuba Hrubého – Jemnýho na emailu jemnej@skaut.cz nebo na čísle 774 841 821.

(Fotka z posledního tábora skautů v Chlébském 2015)