Archivy

Krajské kolo závodu vlčat a světlušek – Heřmanův Městec

7. červen. Nervozita, obavy, zvědavost. Jací asi budou ti nejlepší z Chrudimi, Svitav, Ústí či Pardubic. A co my? Nejmenší středisko v chrudimském okrese. Máme šanci na slušné umístění? Žádné obavy a vzhůru do závodu. Píďalky vybíhají druhé, Orlíci devátí, Škorpióni sedmnáctí. Celkem osmnáct hlídek bojuje o postup do celostátního kola. Ale tam se potkají opravdu jen ti nejlepší. Počasí nám zatím přeje, vdáli však hrozí bouřka. Světlušky se vracejí ve skvělém čase. Na výsledky si však budeme muset ještě chvíli počkat. Sluníčko pálí, hlídky se objevují v cíli. A to už čekáme na výsledky. Naše Píďalky jsou osmé stejně jako Škorpióni. Osmé nejlepší družinky v celém kraji, to je úžasná skutečnost. A co Orlíci. Padají jména středisek z Moravské Třebové, Červené Vody, Proseče, Skutče, Heřmanova Městce,…Luže však padla jako poslední a proto se lesem rozlehl vítězný ryk. Přání se stalo skutečností. Mráz běhal po zádech při té nádherné představě. Družinka lužských vlčat v republikových závodech! Orlíci, přejeme Vám mnoho štěstí, v září všem ukážete co lužský skauting umí! A hlavně, co umíte VY!!!

Šídlo