Archivy

KAMPAK2011 Putovní tábor po Beskydech

Už je jen málo pohoří v ČR, které nemají Lužští skauti prošlapané, a tak letos padl los na Beskydy. Každý si zabalil do krosny co uznal za vhodné s myšlenkou, že to týden budu nosit na zádech, a tak se osvědčilo heslo: „co nemám to nepotřebuji“. A tak zcela připraveni a odhodláni se skauti 2. července v ranních hodinách vypravili směr Rožnov pod Radhoštěm. Zde jsme navštívili muzeum, prošli městečko a hlavně nakoupili první a pořádný potravinový zásoby. Jako každý rok se naším věrným gastronomickým partnerem stal pan Vitana a jeho výrobkyJ.  Ovšem pozor nemyslete si, že to je jen tak! Hned první den nás pronásledovalo deštivé počasí a tak tomu bylo i následující dva dny. Druhý den jsme v dešti navštívili jedno z nejznámějších Beskydských míst a tím byl dřevěný kostel sv. Cyrila a Metoděje na Radhošťi.  Po první noci ve stanech jsme se probudili do zamračeného deštivého rána s mlhou jak mlíko. Během dne jsme dorazili k jednomu ze symbolů Beskyd, což je socha pohanského boha Radegasta na Radhošti, ke kterému se poutá spousta pověstí. Zajímavostí je, že autorem původní sochy byl český sochař Albín Polášek působící v USA. Ještě ten den nás čekala návštěva doslova turistické dálnice na Pustevnách. Počasí pokračovalo ve stejném scénáři, a tak nám pomalu docházelo suché oblečení a někdo měl bohužel i spacák mokrý, což musíte uznat není úplně optimální, ale jak si kdo ustele tak si i lehneJ. Tento den jsme zakončili doslova symbolicky, neboť jsme došli ke skautské mohyle Ivančina. Ve středu nás čekal výstup na nejvyšší kopec Beskyd, kterým je Lysá hora. Bohužel viditelnost asi20 metrů  nám malinko zkazila dojem, který jsme si vylepšili česnečkou v místní stylové hospůdce. Další dny nastal zlom v počasí a navštívilo nás sluníčko které vydrželo do konce puťáku, takže jsme sušili vše možné i nemožné. Cílem putování bylo město Mosty u Jablunkova, kde jsme navštívili lanový park se spoustou adrenalinových překážek. V pátek ráno jsme se vypravili na zpáteční cestu s cílem se připojit k našemu „kamennému„ táboru u Zderaze a pokračovat v letních radovánkách v indiánském stylu. Na displeji našich pomyslných tachometrů se objevilo něco okolo sta kilometrů našlapaných v krásném prostředí Beskyd. Marko

Fotografie z tábora ve fotogalerii.