Archivy

Polem, nepolem, zkratkou z Mýta přes Vraclav do Luže

V pátek 13. ledna jsme se v 15:40 sešli na autobusové zastávce na náměstí. Byl jsem tam já, Koudy, Jemnej a Trnka. Počkali jsme na bus a jeli do Skutče, tam jsme nakoupili osobáčky a jídlo na oba dny. Přišli jsme do bazénu, tam jsme zaplatili, přezuli, převlíkli, osprchovali, zablbli a zaskákali, zas osprchli, osušili, převlíkli, vrátili klíče, vypili automat na horkou čokoládu, šli na zastávku, počkali na bus, odjeli ke srubu a čekali na skautky, které měly přijít večer, ale před nima přišel nečekaně Traper. Po Tondovi už samozřejmě přišly skautky, my jsme čekali, že skautky uvařej večeři a puding, ale ono se jim nechtělo do vaření, tak vařil Jemnej. K večeři byly těstoviny s kukuřicí, kečupem a vepřovkou. Holky uvařili s Kouďákem puding na ráno. Když jsme zjistili, že je 11:00, připravili jsme si spaní a zkoukli film (cca ve 2 hodiny příští den jsme si ještě zazpívali karaoke), ale potom jsme šli už opravdu spát. (Kiki)

V Sobotu 14. ledna jsme, až nevkusně brzo vstali a nasnídali se. Ke snídani jsme měli puding s piškoty a čokoládou. Po ranní hygieně, kterou absolvovala jen část z nás, jsme šli na busovku, čekat na bus. Nasedli jsme do prázdného busu a dojeli až do Mejta. Po malém nákupu jsme se vydali na cestu. Po chvíli začalo konečně svítat, a tak jsme už na cestu viděli. Při chůzi jsme se pokusili hrát hry, ale všeho jsme nechali se závěrem, že ty hry bychom měli hrát v klidu a tichu někde doma. Za pár hodin jsme se dostali do Vraclavi, kde jsme si prohlédli kostel, tam jsme si také koupili zapik a Jemnej si koupil jogurt, který jedl kusem klacku. Pokračovali jsme dál přes pole a lesy, z kopců do kopců až do malé vesnice zvané Popovice. Pak jsme pokračovali směrem na Pěšice. O kousek dál jsme rozdělali oheň a opekli vuřty, a pak jsme vyrazili zase přes pole, až jsme se oběvili na Pokloně. Zde jsme se pokochali výhledem a udělali fotku. Pak jsme už jen slezli dolů a byli jsme ve srubu. Tam jsme uklidili, zkoukli film, rozloučili a šli domů. (Gejša)