Archivy

Výprava světlušek aneb malé děti s velkou odvahou

V květnu se světlušky vydaly na jejich další společnou výpravu. A protože je brzy čeká tábor v hornatých Beskydech, byl program výletu poměrně náročný. Zkrátka to byl takový trénink na mnohem obtížnější podmínky. Šly jsme totiž prozkoumat nejbližší jeskyni v okolí. Jenže jak bezpečně do ní? Bez helmy, čelovky, lana a dovednosti vázání uzlů to nešlo. A tak se každá světluška naučila uvázat dračí uzel, aby se mohla spustit do temné jeskyně. Jeskyně byla zprvu velice příkrá a tak je ten fyzicky nejtěžší úsek čekal hned na začátku, potom už se jenom poprat se strachem ze tmy a pavouků a vyšplhat zpět na denní světlo. Zvládly to obdivuhodně. Cesta zpět ke srubu byla dlouhá, ale odměna v podobě prvního osvěžení v řece nás hnala dál. Večer světlušky čekala další zkouška. Pro některé první spaní pod širým nebem. To, že to zvládly, je důkazem toho, že i malé děti zvládnou velké věci. A ještě větší, když o tom rodiče nevědí. 🙂

Leave a Reply

You can use these HTML tags

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>